BLOG - moje příspěvky

Vítejte v mém blogu!

Pokud se vám tyto ruční práce líbí, ráda bych se s vámi podělila o své postřehy, tipy, názory ve svých článcích.

Lehká letní taška

Šiju, šiju, šiju

Prázdniny končí, léto – zdá se –  skončí také, a tak ještě rychle sedám k šicímu stroji dokončit nějaké další výrobky na letošní akci v Rychvaldu na Den pro férový život. Letos budu  vystavovat několik tašek, deku pro děti, prostírky, hračky, etue, peněženku a další výrobky. Letos jsem měla barevné léto, takže bude barevná i nabídka: vévodit budou sluneční barvy – žlutá, oranžová, červená, ale nejen ty. Hlavním motivem bude hodně oblíbený tzv. „drážďanský talíř“. Těším se zase na návštěvu krásného města, v němž to opravdu žije zajímavými kulturními akcemi. Těším se opět na shledanou!

Tašky na Den pro férový život 2018

V polovině září se opět uskuteční další ročník Dne pro férový život, jehož spolupořadatelkou je Daniela Pilařová, kterou znáte z mnoha jejích aktivit a která má několik webových stránek – mj. www.zboznovanazena.cz.
Byla jsem opět pozvána a s radostí se přihlásila. Postupně šiju k této příležitosti různé výrobky, které vám budu postupně představovat. Tento víkend jsem dokončovala dvě tašky, které jsou zde připojeny, ještě bez uch a popruhů. Další je ještě ve fázi dokončování.
K dalším novinkám letos přiřadím například hračky – panenky a panáčky. Věřím, že se kolekce bude líbit a už se na setkání těším!

IMG_2352-1

Velikonoce jsou za dveřmi

Čas teče jako voda a za týden budou další Velikonoce, tentokrát rok 2018. Některé šikulky vyrábějí krásné kraslice, další slaměné ozdoby, paličkované dekorace, pečou krásné výrobky – a patchworkářky připravují velkou škálu různých ozdob a drobností.

Já jsem stvořila díky své známé, od které jsem dostala střih, velikonočního zajíčka a ovečku, za což bych jí ráda poděkovala. Zdánlivě to vypadá docela jednoduše, ale doopravdy je to i pořádná fuška, když chceme, aby byl výroběk co nejlepší. Přiznám se, že u „hraček“ jsem se docela zapotila při jejich plnění – tělíčka byla takřka bezedná, střiž polykala a polykala a jen těžko jsem ji protláčela do úzkých otvorů ručiček a nožiček. Prostě – chce to cvik! Vše se ale zdárně podařílo, takže vám zde nyní nabízím pohled na své poslední výtvory.

A všem samozřejmě přeji krásné Velikonoce!

Chcete bolstery ke cvičení?

Brzy budou další bolstery k mání

Pro velký úspěch cvičicích bolsterů pro jogínky a jogíny připravuji další várku těchto oblíbených výrobků. Ve studiu Shanti Academy budou ihned po dokončení k mání. Pokud bude zájem, ušiju i podsedáky.

Obě cvičicí pomůcky jsou vyrobeny z bavlny – vnitřek i prací potah, naplněny jsou pohankovými slupkami a opatřeny vyšitou madalou, kterou má Studio Shanti jako logo. Ukončeny jsou šňůrou, která umožňuje stažení podle potřeby.

Věřím, že se vám budou líbit a budou vám dobře sloužit.

modul-slide-000

Krásné Vánoce 2017 a nový rok 2018

Krásné Vánoce 2017 a nový rok 2018

Končí další rok – 2017 a za víc než týden začne vládnout rok 2018.

Ráda bych popřála všem milovníkům patchworku, aby si vánoční svátky užili, nový rok byl ve znamení zdraví, klidu, štěstí a pokoje.

V minigalerii vám nabízím pohled na několik vánočních dárků pro mé milé, přátele a známé.

DSC_0025

Posezení v Senior Beat Clubu

Posezení v Senior Beat Clubu ve Zlíně s hudbou, příběhy, patchworkem a vánočními vazbami.

Ve zlínském senior klubu ve Zlíně na Štefánikově ulici se v pátek navečer sešli členové Syndikátů novinářů na předvánočním posezení.

Jeden z členů, Jan Trávníček, zde četl ze své druhé knihy Zlatokopové z Pragokoncertu aneb Za všechno může troll. Pořad prokládal repertoárem, známými písněmi, který hrával se svou kapelou Orfeus band nejen ve Zlíně, ale hlavně v Norsku. Poutavé příběhy o muzikantech, kteří tam trávili vždy polovinu roku, přiblížily všem, jak to mezi pěti chlapy v kapele chodilo. A že je s odstupem času všechno přetaveno do humorné polohy, dokládala odezva u návštěvníků klubu.

Dalším zpestřením byla výstavka výrobků dělaných technikou patchwork Jarmily Trávníčkové, také členky Syndikátu, a rovněž výrobky žen, které den předtím vytvářely v klubu za pomoci lektorky krásné vánoční vazby a ozdoby. Ti, kdo na besedu přišli, odcházeli velice spokojení, když si po skončení programu ještě dlouho povídali.

V minigalerii si můžete prohlédnout fotografie z této příjemné a podařené akce.

Spolupracuji se Shanti Yoga Studio

Spolupracuji se Shanti Yoga Studiem – vyrábím pro ně pomůcky k cvičení bolstery a podsedáky s jejich krásným logem. Vyšívá ho pro nás velice šikovná paní. Věříme, že se pomůcky budou líbit, a budou také dobře sloužit :-).

Podrobnosti najdete na stránkách Shanti Yoga Studio – https://shanti-yoga.cz/2017/11/17/nove-bolstery-nove-meditacni-polstarky/

Podzim se blíží

Za týden končí září a na konci tohoto měsíce přichází astronomický podzim. Letos prý ani nebude babí léto, tak si domov vyzdobím podzimními motivy: na dveře pověsím věnec, na stolek si dám další a doprostřed něj umístím keramickou dýni se svíčkou. Večery pak dostanou příjemnou atmosféru, kdy tlumené světlo svíček bude osvětlovat příšeří v bytě.

Látka už na mne čeká u šicího stroje, jen se do toho dát.

Přeji všem, nejen patchworkářkám, příjemný podzim!

Den pro férový život se blíží

Uplynul rok a v sobotu 16. 9. 2017 od 9. hodin se uskuteční další Den pro férový život. Také já jsem byla pozvána na předvedení svých výrobků technikou patchwork. V angličtině znamaná patch – záplaty a work práce. Dohromady to tedy zní, volně přeloženo, „práce se záplatami“.

A co všechno se dá vyrobit ze zbytků látek, nebo z nových, které jsou určeny přímo k šití touto technikou, je vidět ve fotogalerii.

Už nějakou dobu výrobky šiju i k této příležitosti v touze ukázat všem, co všechno se dá takto vytvořit. Přímo na www.kouzelnezaplaty.cz najdete velké množství mých příspěvků a fotografií – je to takový průřez mojí téměř tříletou tvorbou. A nyní vám zde chci hlavně ukázat, jaké výrobky do Rychvaldu do kulturního domu povezu, na co se můžete těšít. A já se těším na setkání s vámi!

zkombinovat s obalem na papírové kapesníky.