Potisk látek

Potisk látek nám hodně zpestří naši práci. V obchodech jsou k dostání krásné druhy látek od jednobarevných po vzorované, nebo s různými motivy: se zvířátky na tašky, deky či polštářky pro děti, látka“noviny“, „Paříž“, „víno“, „noty“ apod.

Nejedna z nás by ale ráda občas ušila výrobek opravdu osobní, třeba s fotografiemi svých milých, dále psích nebo kočičích mazlíčků, milovaných chaloupek či kytek, nebo částí zahrad a detailů kytek.

Existují firmy, které potisk na zakázku provedou, většinou jde ale o dost drahou záležitost.

Moje kamarádka a kolegyně v kurzu Jitka mi ukázala, jak pro ni syn dělá etikety s jejím logem a jménem. Můj manžel Jan Trávníček (www.travniczech.cz) měl dlouhé roky reklamní firmu, v níž splňoval i velmi náročné požadavky zákazníků a pro některé dodnes pracuje. Při pohledu na kamarádčiny kousky mi navrhl, že mi etikety také udělá. Sehnal potiskovací fólii, můj návrh na počítači zpracoval a ještě mi vytvořil logo – záplatované srdíčko, které mám v záhlaví svých stránek. Dále nápad rozšířil na větší kousky, takže nyní mám v zásobě nejen fotografie pro vnučky (oblíbených kapel a zpěvaček), ale také mandaly pro jogínky, mé oblíbené růže ze zahrady. Mandaly si oblíbily hlavně jogínky, pro které jsem šila i tašky – najdete na stejnojmenné stránce mého webu Kouzelné záplaty. Je to hezké zpestření mých dárků.